Menu
Your Cart
PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 24 AY TAKSİT İMKANI

Garanti, İptal ve İade Koşulları

Her yıl yurtiçi ve yurtdışında yaşayan, binlerce müşterimize mobilya, dekorasyon ve ev tekstili ürünleri ulaştıran KORFEZAVM.com’dan sipariş verdiğiniz ürünlerin tümünün, eksiksiz ve sorunsuz şekilde size ulaşmasını sağlamak sorumlu hizmet anlayışımızın gereğidir. Sizlere hızlı, güvenli ve sorunsuz sevkiyat için çalışan teslimat ekibimiz ve satış sonrası destek ekibimiz yaşayabileceğiniz problemlerde her zaman yanınızda olacaktır. Siparişleriniz veya ürünler ile ilgili sorunlarda bizleri pazar günleri de dahil haftanın her günü 09:00- 18:30 saatleri arasında 0537 872 8504 nolu
telefondan arayabilir veya 0544 868 8583 nolu WhatsApp destek hattından 7/24 saat mesaj yazabilirsiniz. Arzu ederseniz müşteri temsilcilerimize ulaşmak için iletişim formu doldurarak destek talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli ve güleryüzlü müşteri temsilcilerimiz size en kısa süre içinde dönüş sağlayacaklardır.

Garanti koşulları ve kapsamı nelerdir?
Korfezavm’den satın aldığınız tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece üretici firmaların garanti kapsamı altındadır. Garanti süreleri her ürüne göre değişse de ortalama 2 yıldır. Garanti süreleri her ürünün detay sayfasında, ürün açıklamaları kısmında yazmaktadır. Bir ürünün garanti süresi, müşteriye teslim tarihi olan fatura tarihinden itibaren başlamaktadır.
Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi 60 iş gününü geçemez. Bu süre, mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, fax, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir.
Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından ve tüketiciden kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürünün halen Hasseyyidoğulları Mobilya ürün gamında yer almaması durumunda, Hasseyyidoğulları Mobilya'nın tespit edeceği muadil bir ürün ile değiştirme yapılır. Muadil ürünler ile ilgili alternatifler müşteriye sunulur ve müşteri bu ürünlerden kendisi için en uygun olanı seçer.
Hasseyyidoğulları Mobilya, ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman içerisinde doğal olarak yıpranacağını dikkate alarak bu garantiyi verir. Garantinin geçerli olması için ürünün uygun şekilde monte edilmesi ve kullanım şartlarında belirtilen kurallara göre kullanılmış olması gerekmektedir.

Malın garanti süresi içerisinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli, servis ücreti, taşıma bedeli ya da başka herhangi bir ad altında, müşteriden ilave hiçbir ücret talep edilmeksizin tamiri yapılacaktır. Tamir süresi ürünlerin özelliklerine ve sorunun niteliğine göre değişiklik gösterebilir.

İptal şartları ve süreci nasıldır?
Hasseyyidoğulları Mobilya'dan yapmış olduğunuz siparişi 7 gün içinde iptal edebilirsiniz. Siparişini verdiğiniz ürünleri, sizlere söz verdiğimiz süre içinde gönderebilmek için aynı gün ya da ertesi gün hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle eğer ürünü satın almaktan vazgeçersen, sipariş verdiğin tarihten itibaren en geç 7
gün içerisinde satis@hasseyyidogullari.com adresine e-posta göndererek siparişi ücretsiz olarak değiştirebilir ya da iptal edebilirsin.
Satın aldığınız ürünün arızalı çıkması halinde, garanti kapsamı dışına çıkmamanız ve mağdur olmamanız için hiçbir müdahalede bulunmamanız gerektiğini önemle hatırlatırız. Bir sorun ile karşılaştığınızda asla kendiniz sorunu kaldıracak bir tamirat işlemi yapmayınız. Böyle bir durumda çözülebilecek mevcut problemi daha da sorunlu hale getirebilirsiniz. Arıza kontrolü ve üretici firmayla aramızda gerçekleşen
protokol nedeniyle meydana gelebilecek gecikmeler dolayısıyla şirketimiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Siparişimi kaç gün içinde iptal edebilirim?
Siparişinizin iptal süresi olan 7 gün dolduysa ya da siparişin hazırlanıp sevkiyata verildiyse iptal edemezsiniz. Artık iade süreci başlar ve 7 günün sonunda yapılan iptal talebinde belirtilen iade kurallar geçerli olur. Kurulumu yapılmış ya da
özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa teslimat, kargo ve varsa montaj ücreti geri ödenmez ve ürünü geri alabilmemiz için toplam tutarın %25'i hizmet bedeli olarak alıcıdan tahsil edilir. Ayrıca ürünün iade alınabilmesi için ürünlerin tahrip olmaması, kullanılmaması, orijinal ambalajlarının zarar görmemesi, satılabilirliğinin bozulmaması gerekir.

İptal edilen ürünlerin geri ödeme süreci nasıl gerçekleşir?
İptal şartlarına uyan siparişlerde, iptal talebinde bulunduğunuz andan itibaren 7 iş günü içinde ücret iadesi için ilgili bankaya talimat geçilir. İade edilen tutarın karta yansıma süresi bankaya bağlı olarak değişebilir. Eğer ödemeyi nakit ya da havale ile gerçekleştirdiyseniz, ücret iadenizi yapabilmemiz için hesap bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak satis@hasseyyidogullari.com a göndermeniz gerekir. Taksitli ödemeler ekstreye “eksi”olarak yansımaya devam eder, fakat her ay banka tarafından “artı” olarak ilgili taksit tutarı da ekstre yansıdığı için taksit ödemesini
yapmamış olursunuz. Taksitli alışverişlerin iadesinde yalnızca işlemsel bir yansıma olur, kredi kartının limitinde veya ödemelerinde herhangi bir değişiklik olmaz. Eğer alışverişinizi herhangi bir kampanyadan faydalanarak yaptıysanız, iptal durumlarında kampanya alt limiti dikkate alınır. Ürünün iptal edilmesi halinde, kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyorsa geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadesi kalan tutara göre yapılır. Örneğin; sepetinizde 3 TL ve 2 TL tutarlarında 2 ürün var ve kampanya ‘5.000 TL ve üzeri alışverişlerde 1 TL indirim’ şeklinde olmuş olsun. Bu durumda siz de toplam 5 TL değerindeki siparişinizde 1 TL indirim kampanyasından yararlanmış oldunuz. Eğer bu siparişteki 2 TL
tutarındaki ürünü iptal etmek isterseniz; artık 1 TL kampanyasından çıkmış olursunuz. Kalan tutar için tanımlı herhangi bir kampanyamız varsa ondan yararlanabilirsiniz; başka bir kampanya bulunmuyorsa siparişiniz 3 TL olarak dikkate alınır ve ücret iadeniz bu koşullar kapsamında 1000 TL eksik yapılır. Sipariş oluşturduktan sonra, ücretsiz mimarlık hizmeti alan ve daha sonra siparişini herhangi bir gerekçe ile iptal eden müşterilerden, toplam sipariş bedelinin en az %25’i kadar iç mimarlık hizmet bedeli tahsil edilir.

İade şartları ve süreci nasıldır?
Hasseyyidoğulları Mobilya’dan satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren 7 günlük süre içinde ancak geçerli bir neden belirterek iade edebilirsiniz. Eğer ürünü satın alırken sadece size özel farklı özellikler ve/ veya ilaveler talep etmiş iseniz, örneğin renk değişimi, ölçü değişimi veya kumaş değişimi gibi, asla iptal ve iade mümkün olmamaktadır. İade talebinizi 7 gün içerisinde satis@hasseyyidogullari.com adresine e-posta olarak göndermen gerekir. 7 gün içinde gönderilmeyen iade talepleri dikkate alınmaz. korfezavm.com üzerinde satın aldığınız tüm ürünleri, resimleri, özellikleri, ölçüleri, renkleri, kumaş özellikleri, elektronik aksamları vs. tüm özellikleri ürün sayfasında yazılmaktadır. Bu nedenle sipariş vermeden önce tüm bilgileri dikkatlice okuyunuz ve 0537 872 8504 numarasını arayarak teyit ediniz veya 0544 868 8583 Whatsapp hattından bilgi alınız. Ürünü tüm özellikleri hakkında bilgi sahibi olduktan
sonra satın alınız. Web sayfasındaki bilgileri sizleri tatmin etmez ise lütfen müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi alınız veya mağazalarımıza geliniz. Satılan ürünün bir kusuru veya kullanımınızı etkileyecek bir ayıbı olmadan, geçerli bir neden belirtilmeksizin iade edilmesi mümkün değildir.

İade edilen ürünlerin geri ödeme süreci nasıl
gerçekleşir?
İade şartlarına uyan siparişlerde, iade ettiğin ürün bize ulaştığında gerekli kontroller yapılır ve 7 iş günü içinde ücret iadeniz için talimat geçilir. Siparişinizi oluştururken ödemenizi hangi ödeme tipi ile gerçekleştirdiyseniz, ücret iadesi o şekilde edilir. Eğer ödemeyi mağazada nakit ya da havale ile gerçekleştirdiyseniz, ücret iadeni yapabilmemiz için hesap bilgilerini satis@hasseyyidogullari.com a göndermeniz gerekir. Hesap bilgileriniz muhasebe departmanımıza ulaştıktan sonra ücret iadeniz 1 ay içinde hesabınıza yapılır. İade işleminiz onaylandıktan sonra kredi kartıyla sipariş verdiyseniz, ücret iadeniz de kredi kartına yapılır. Taksitli ödemeler ekstreye “eksi” olarak yansımaya devam eder, fakat her ay banka tarafından “artı” olarak ilgili taksit tutarı da ekstreye yansıdığı için taksit ödemesini yapmamış olursun. Taksitli alışverişlerin iadesinde yalnızca işlemsel bir yansıma olur, kredi kartının limitinde veya ödemende herhangi bir değişiklik olmaz.
İade ücretinin hesaba ya da ekstreye yansıma süresi ortalama 3-7 iş günü içinde olabiliyor. Fakat bankalara bağlı olarak bu süre bazı kartlarda 30 günü de bulabilir.

İptal, iade ve garanti koşulları ile ilgili önemli hatırlatmalar
1 İptal süresi sipariş tarihinden itibaren 7 gündür. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz olup dikkate alınmaz. Bunlarla ilgili herhangi bir işlem yapılmaz. Müşteri 7 Gün sonunda yapılan iptal talebi ile ilgili bir hak iddia edemez. İptal işleminizi hatasız ve süratle gerçekleştirebilmemiz için bizi zamanında haberdar etmeniz büyük önem taşımaktadır.

2 İade İptal süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz olup dikkate alınmaz. Bunlarla ilgili herhangi bir işlem yapılmaz. Müşteri 7 Gün sonunda yapılan iade talebi ile ilgili bir hak iddia edemez. İade işleminizi hatasız ve süratle gerçekleştirebilmemiz için bizi zamanında haberdar etmeniz büyük önem taşımaktadır.

3. Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler asla iade edilemez.

4 Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

5 Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilemez.

6 İade edilecek ürünün şirketimiz adına düzenlenecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkânı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV, diğer vergiler vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

7 İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı müşteri tarafından ödenecektir

8 Kusurlu olduğu bildirilerek iade edilmek istenen ürünler, öncelikli olarak Hasseyyidoğulları Mobilya ekibi tarafından kontrol edilir. Ayrıca tedarikçi firmaların da kontrol etme hakkı vardır. Kullanıcı hatası tespit edilmesi durumunda ürün yetkili marka veya üretici firmaya teste gönderilir. İade onayı bu süreç sonrası verilir. İnceleme süreci üretici firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimi ile ilgili net bir süre veremiyor. Alıcının hatalı ürün kullanımı tespit edilmesi durumunda ürün faturası ile birlikte ödemeli olarak alıcıya geri gönderilir.

9 Özel olarak yapılan uygulamalarda (renk ölçü ve boya ) iade faturası kesilmiş olsa bile iade yapılmaz yalnızca kusurlu ürün değişimi yapılır veya mevcut kusur tadil edilir.

10 Ücretsiz mimarlık hizmeti alan ve daha sonra siparişini iptal eden veya ürünü iade eden müşterilerden, toplam sipariş bedelinin en az %25’i kadar iç mimarlık hizmet bedeli tahsil edilir.

11 Elimizde olmayan kimi nedenlerden ötürü, faturanızda belirtilen miktara göre eksik ya da farklı bir ürün teslimatı yapılması halinde durumu ürünü teslim aldığınız an teslimat/kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz. Tutanağın, teslim aldığınız ürünün sözleşmede yazılı nitelikte olmadığı hususunun mutlaka belirtilerek sizin ve teslimat/kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda eksik olan ürünleri, en kısa sürede temin ederek adresinize ulaştırabiliriz. Bu durumda herhangi bir ek kargo ücreti ödemeniz gerekmez. Ayrıca bu durumu en kısa sürede 0537 872 8504 numaralı telefonu arayarak bildirmelisiniz.